Андрусів пояснив, чому Україна вже перемогла на стратегічному рівні у війні
Радник голови МВС Віктор Андрусів пояснив, чому Україна вже перемогла на стратегічному рівні у війні з російською федерацією.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
“Стратегічний рівень війни – це найвищий рівень, на якому задіяні всі інструменти війни: політика, дипломатія, економіка, військові ресурси та військові операції тощо. Якщо країна здобуває перевагу в більшості цих сфер – вона перемагає у війні. Це не відбувається відразу, але це те, що неминуче станеться. Класичний приклад – вступ США в Другу Світову. Черчилль був переконаний, що досягнувши вступу американців у війну – вона буде виграна на стратегічному рівні. Причин цьому була кілька: США були найбільшою економікою світу, вони знаходились на іншому континенті і їх важко було вразити існуючими засобами”, – написав він.
Він назвав декілька причин, чому Україну можна вважати переможцем на стратегічному рівні війни:
- 1. Була створена велика коаліція провідних держав. За його словами, на початку вторгнення німці і французи постійно “петляли від реальних дій”, а американці і британці були не впевнені в масштабах втручання. Сьогодні коаліція працює на повну підтримку поразки росії в Україні.
- 2. Україна отримала зброю. Андрусів вважає, що Україна почала отримувати постачання того, що ми просили, а країни-союзники розгортають виробництво і працюють над модернізацією української армії.
- 3. МВФ і країни-партнери підтримали рішення виділяти щомісяця 5 млрд доларів на підтримку економіки.
- 4. Андрусів зазначив, що вчорашня зустріч міністрів оборони на базі “Рамштайн” – це українська “Тегеранська конференція”, яка у свій час ознаменувала узгодження дій по розгрому нацистської Німеччини.
- 5. Санкції проти російської федерації продовжують вводити. Наразі тривають дискусії щодо ембарго на нафту та газ.
- 6. Збройні сили України досі мають великий бойовий дух і готові бити ворога. Після проведеної мобілізації все 100 тисяч військових відправляються на фронт, коли росія змогла мобілізувати лише 30 тисяч солдатів дуже сумнівної якості.
“Стратегічна перемога дуже далека від реальної. Більше того, до настання реальної може минути ще багато часу і ще багато втрат. Суть стратегічної перемоги в тому, що вона показує неминучість нашої перемоги у цій війні”