Кумівство у столичному виші: сімейний клан КНУБА виживає з навчального закладу працівників

Кум, брат, сват. Керівництво КНУБА перетворило навчальний заклад на клан родичів Кулікова. У виші працюють діти, племінники, цивільна дружина та інші родичі ректора.

У плани керівництва щодо повного захоплення влади у навчальному закладі не вписуються працівники, які не є членами «привілейованої» родини. Як це відбулось з проректором з міжнародних зв’язків Оленою Бондар та головою стратегічної ради КНУБА Миколою Кізимом, які вивели університет на новий рівень роботи, налагодили всі процеси за своєю спеціалізацією, змогли продовжити ефективну діяльність після початку повномасштабного вторнення і були звільнені без причин та пояснень.

Але судячи з ієрархії у КНУБА, причина може бути неофіційною, а на місце Петроченка мітить якийсь родич ректора Кулікова.

Бо Петро Куліков любить оточувати себе родичами, працевлаштовувати, забезпечувати зарплатою та преміювати виключно членів своєї великої сім’ї.

Серед підлеглих Кулікова, наприклад, сини.

Олександр Куліков представляється, як помічник проректора Хоменка і завідує фінансовими та юридичними питаннями. Другий син Кулікова Олексій з 2017 по 2021 роки за дорученням батька контролював процес виконання та цивільно-правових договорів між КНУБА та підрядниками (господарсько-товарні питання, виконання конструкторських-дослідних робіт, авторський нагляд, науковий супровід та інші). І на цьому його кар’єра не завершилась — наразі він проректор Державного торговельно-економічного університету в м.Києві.

Призначає своїх людей Куліков і в ВСП «Інститут інноваційної освіти КНУБА».

Так понад 10 років у цьому відокремленому структурному підрозділі працює головний бухгалтер Ірина Сотнікова. Вона дружина проректора НАУ Сотнікова, який «за сумісництвом», є племінником Кулікова.

Ірина Сотнікова скористалась пристрастю Кулікова до клановості і спадковості влади у навчальному закладі і успішно влаштувала на роботу у навчальний відділ ВСП «ІІНО КНУБА» свою родичку, а саме дружина брата – Людмилу Удод.

Працевлаштовані у виші за кращими традиціями кумівства і куми.

Так проректор з питань тендерів та адміністративно- господарської діяльності КНУБА Олександр Хоменко є кумом племінника Кулікова Дмитра Сотнікова.

Заробляють «друзі Кулікова» не лише офіційно, а й отримують додаткову «копійку» на тендерах та ремонах.

Підконтрольні фірми Дмитра Сотнікова та Олександра Хоменка виконували роботи із заміни дверей та ремонти в кабінетах КНУБА.

У 2020 році КНУБА провело тендер на понад 33 млн. гривень для капітального ремонту стадіону по вулиці Освіти, 3 (тендер – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-01-005152-c).

Оцінку вартості всіх робіт проводив експерт Лещинський, який у цей час працював доцентом на кафедрі економіки і менеджменту ІІНО КНУБА. І це ще не все, бо дружина Лещинського Ірина працювала директором спорткомплексу КНУБА тобто того самого стадіону. Щодо цієї закупівлі органом державного фінконтролю було виявлено порушення, а компанія-переможець у 2022 році внесена у зведені списки АМКУ через спотворення результатів торгів.

У ректора Кулікова, як бачимо, великий колектив або родинне коло, і щоб вчасно виписати премію чи влаштувати нового кума, брата чи свата потрібна допомога. Але і тут у ректора аля «Хрещеного батька» місцевого пошибу усе схвачено, бо його помічницею є дочка першого проректора ХНЕУ ім. Семена Кузнеця Отенка Ольга Денисюк.

Сам Василь Отенко – близький друг ректора Кулікова. І в ІННО КНУБА (відокремлений підрозділ) понад 5 років за сумісництвом працює мати його доньки Ірина Отенко.

За сприяння проректора ХНЕУ ім. Семена Кузнеця Отенка в його ж університеті Ірина Сотнікова (дружина племінника Кулікова) захищала кандидатську роботу.

Не погано влаштувались під боком у Кулікова і проректори, які працюють виключно в його інтересах, а не на користь університету та країни.

Наприклад, брат проректора КНУБА Хоменка на базі власності університету автотранспортної служби КНУБА по вулиці Медовій організував свій бізнес.

А перший проректор Чернишев, імовірно, теж є наближеним до близького кола родини Кулікова. Адже його дружина Ірина є родичкою ректора КНУБА і на захисті її кандидатської дисертації у 2020 головою спеціалізованої вченої ради був, як ви здогадались, Петро Куліков.

Серіал «Санта Барбара» відпочиває і правоохоронні органи, які закривають очі на корупцію у КНУБА, також. Бо кожна з цих осіб отримує від держави зарплати і доплати. А Петро Куліков дбає про додаткове преміювання своєї великої родини. І звісно, у такій добре налаштованій роками системі, не знаходяться вакансії для професіоналів і їх звільняють, щоб влаштувати на «тепленьке місце» чергового родина.

Міжнародна громадська організація «Міжнародне бюро з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» передала зверення до НАЗК щодо наявності конфлікту інтересів в роботі ректора КНУБА Кулікова та його сімейного підряду.

Поліція та прокуратура мають звернути увагу на корупційну схему, яку влаштував керівник одного з ключових університетів країни.

Також на цю ситуацію має відреагувати міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. Бо дії ректора Кулікова паплюжать не лише роботу КНУБА, а й кидають тінь на усю системи освіти в Україні.

Бо у той час, коли наші захисники кров’ю і ціною власного життя відстоюють незалежність, свободу та право України бути членом Європейського союзу, такі як ректор Куліков ставлять під сумнів наші європейські орієнтири і нівелюють усі зусилля українців. Бо він не просто «кришує» та очолює корупцію у КНУБА і влаштовує родичів, а й забезпечує роботою осіб афільованих зі скандальним ексректором НАУ Максимом Луцьким, які працюють у підпорядкованому Кулікову ВСП «Інститут інноваційної освіти КНУБА».

Таких як Ірина Сотнікова, яка є дружиною проректора НАУ Дмитра Сотнікова, якого відсторонили від посади і призначили службове розслідування після сюжету в ефірі ютуб каналу BIHUSinfo, в якому були висвітлені дані щодо погроз з боку проректора з економіки та господарської роботи на адресу керівника ОСББ «Ініціатива» Богдана Семенова.

Додамо, що Дмитро Сотніков захищав кандидатську дисертацію при Чернігівському національному технологічному університеті, де ректором на той час був опальний екс-міністр (2020-2023р.), який є кумом ексректора НАУ Максима Луцького та близьким другом Петра Кулікова.

Читайте також