Науковці чи бандити у мантіях: злочинне ОЗУ ректора КНУБА Кулікова віджимає державне житло та привласнює гроші

Куліков та компнія продовжують свою незаконну діяльність в одному з головних вишів країни. КНУБА став для ректора справжньою годівницею та родинним бізнесом. В університеті працевлаштовані його родичі, друзі та куми.

Поле діяльності досить широке і немає нічого спільного з наукою.

Так племінник Кулікова Дмитро Сотніков, який був проректором НАУ, намагався вирішити своє майнове питання і фактично «віджати» державну квартиру. Щоб приватизувати житло Сотніков погрожував фізичною розправою голові ОСББ, підпису якого бракуало на необхідних документах.

Саму квартиру Сотніков отримав нелегально, з порушенням процедури. Його не було у переліку осіб-працівників НАУ, які мали право на отримання службового житла. Ордер на квартиру Сотніков отримав у червні 2021 року. А вже через майже два роки захотів її прихопити і приватизувати. Хоча за законом, така можливість є лише через 5 років з моменту отримання житла працівником. Сотніков цих термінів не дотримувався, до того ж він взагалі не мав права на цю нерухомість. Фактично станом на зараз в університетській квартирі проживає людина, яка не могла її отримати і яка вже не являється навіть працівником будь якого навчального закладу країни. І це в той час, коли науковці мріють про власне житло, стоять у чергах, а у квартирі проживають такі невігласи і самозванці як Сотніков. Не зрозуміла позиція Солом’янської районної адміністрації та міської влади Києва, які після розголосу історії так і не запросили у НАУ жодних документів і не перевірили, на якій підставі Сотніков отримав житло. Також варто уточнити достовірність ордеру, наявність необхідних печаток та погоджень на документу. Бо може виявитись, що це підробка і колишній проректор НАУ з самого початку нелегально отримав квартиру, а зараз незаконно продовжує її займати.

А поки племінник ректора вирішував майнові питання, його дружина «успішно» продовжує свою роботу під крилом Кулікова.

Вона понад 10 років займає посаду головного бухгалтера у відокремленому структурному підрозділі університеті «ІІНО КНУБА».

Ірина Сотнікова скористалась пристрастю Кулікова до клановості і спадковості влади у навчальному закладі і успішно влаштувала на роботу у навчальний відділ ВСП «ІІНО КНУБА» свою родичку, а саме дружина брата – Людмилу Удод.

Ще один цікавий і неоднозначний персонаж у клані Кулікова — перший проректор Чернишов. Він нібито займається міжнародною діяльністю та зв’язками КНУБА. Раніше цей напрямок вела проректорка по міжнародній діяльності, яка нібито перейшла дорогу Чернишову та Кулікова. Через що проти неї почався пресинг та травля. Вона заважала поповненню їхньої годівниці і перекрила потік фінансів, а тому Куліков та його спільники її вижили і влаштували власну монархію. Прізвище проректорки вплели у нібито скандал із вступом іноземних абітурієнтів до КНУБА. Нібито пов’язані з нею особи в обмін на грошову винагороду вирішують, кого з іноземців допускати до іспитів, а кому відмовляти. Хоча ця історія не відповідає дійсності.

Чернишов має багато зв’язків з різними органами влади, а також компромат на Кулікова та дані про його схеми та чорну бухгалтерію. Тому в якийсь момент ректор хотів позбутись Чернишова, але, схоже, у підлеглого більше влади і повноважень. На ньому зав’язані фінансові справи, складається враження, що ватажок банди Чернишов, а Куліков лише виконавець. Цікаво, що свого часу Чернишов звернувся до НАЗК через наявність у Кулікова конфлікту інтересів. Але на якому етапі розгляд справи і чому антикорупційні та правоохоронні органи досі не відреагували на ситуацію у КНУБА — невідомо. 

Чернишов навіть під час війни почуває себе дуже вільно і у той час, як чоловіки не можуть виїхати за межі країни, він їздив за кордон нібито до дружини. В Україні Чернишов був відсутній три тижні. Але не зрозуміло, на якій підставі він зміг виїхати і хто його випустив. Це була робоча чи особиста поїздка? У країні війна, чоловіки не виїздні, а він користується повноваженнями в особистих цілях.

Куда дивиться міністерство і хто підписує документи на виїзд?

Куліков відчув владу та вплив Чернишова та намагався його послабити.Внаслідок ряду розбіжностей між ними, після гучного скандалу, Чернишов був навіть позбавлений права підпису. Для зменшення влади останнього Куліков пішов на хитрість і запросив на роботу нового проректора з питань стратегічного розвитку, якому доручив виявити наявні проблеми та навести лад в університеті. Але, коли проблеми були виявлені, їх вирішення видалось надто болючим та складним для Кулікова, і він кардинально змінив своє бачення щодо доцільності цього. Крім того, запрошена людина виявилася фаховою та принциповою, і, не бажаючи приймати участь в брудних ігрищах клану Кулікова, була вимушена піти з університету.

Хамське ставлення до співробітників не в новину цьому клану, та вже стало його методом демонстрації свого верховенства та тиску. Проявів цього багато. Так, одного дня секретар проректора прийшла на роботу і не змогла потрапити у кабінет, а свої речі знайшла за дверима, бо була задача зверху – поміняти замки і в такий спосіб принизити людину за надуману лояльність до неугодних клану осіб. Також звільнено з відділу кадрів працівника, досвідченого юриста, який ретельно вивчав документи і особові справи, що було не на руку Кулікову та Чернишову. Неправомірним шляхом позбулися і директора ІІНО КНУБА, – людини яка працювала на користь країни, навчального закладу та студентства.

І це далеко не всі історії скандального звільнення фахівців лише за їхню незручність і не готовність обслуговувати інтереси ректора Кулікова.

Щоб призначати своїх людей і звільняти незручних, ректор Куліков навіть приходив у відділ кадрів університету збирав людей та погрожував їм так званими «вовчими білетами», що вони більше ніде не влаштуються і це буде їхнє останнє місце работи. Так монарх Куліков диктував свої умови і лише після наміру людей надати історії розголосу і піти на телебачення для оприлюдення того, що відбувається у стінах КНУБА, Куліков тимчасово заспокоївся. Але чи на довго? Бо в університеті у Кулікова все має бути «на мазі».

Так проректор з питань тендерів та адміністративно- господарської діяльності КНУБА Олександр Хоменко є кумом племінника Кулікова Дмитра Сотнікова.

Заробляють «друзі Кулікова» не лише офіційно, а й отримують додаткову «копійку» на тендерах та ремонах.

Підконтрольні фірми Дмитра Сотнікова та Олександра Хоменка виконували роботи із заміни дверей та ремонти в кабінетах КНУБА.

У 2020 році КНУБА провело тендер на понад 33 млн. гривень для капітального ремонту стадіону по вулиці Освіти, 3.

Оцінку вартості всіх робіт проводив експерт Лещинський, який у цей час

працював доцентом на кафедрі економіки і менеджменту ІІНО КНУБА. І це ще не все, бо дружина Лещинського Ірина працювала директором спорткомплексу КНУБА тобто того самого стадіону. Щодо цієї закупівлі органом державного фінконтролю було виявлено порушення, а компанія-переможець у 2022 році внесена у зведені списки АМКУ через спотворення результатів торгів.

Хоменко поставив свою людину для робіт на території спорткомплексу, а кришує усі процеси Сотніков за підтримки ректора Кулікова. Тобто цей ремонт від самого початку був схемою для відмивання коштів. У це відбувається з мовчазної згоди чи бездіяльності правоохонних органів під час війни, у той час, коли Україна бореться з корупцією, сповідує європейські цінності, йде в ЄС, а наші захисники щодня віддають життя за країну нового формату.

Цікаво, що Олександр Хоменко – як кум Дмитра Сотнікова нічого не боїться, бо Сотніков розрулює усі «грішки» за Хоменка. Усі будівельні роботи, які він хоче вести, прикриває Куліков з подачі Сотнікова. Хоча при цьому Сотніков не має жодної посади в КНУБА і не працює в закладі, а є звичайним родичем ректора.

Нагадаємо, що дружина Сотнікова – головний бухгалтер в ІІНО КНУБА. Тобто у цього злочинного угрупування схвачені усі ключові напрямки: фінанси, тендери та міжнародна діяльність.

Виникає питання, чому цю злочинну шайку не прикриють правоохоронці і чому керівництво Міносвіти досі не припинило діяльність клану Кулікова в КНУБА??!

Читайте також