Трамп напускає туману. Поспішні оголошення кадрових призначень мають політичну мету і можуть бути не остаточними

Дональд Трамп почав оголошувати які посади дістануться членам його команди. Спершу він поклав край пліткам про мультимільярдера Ілона Маска, якому пророчили посаду помічника президента. Трамп довіритьйому керівництво спеціально створеним Департаментом ефективності держуправління (DOGE) на пару з екскандидатом у президенти США від Республіканської партії Вівеком Рамасвамі, повідомляє The Hill.

Новий департамент буде консультативним органом, але буде співпрацювати із бюждетним комітетом. Згодом Дональд Трамп написав у соцмережі, що з нетерпінням очікує, коли Ілон і Вівек “змінять федеральну бюрократію” і покладуть край розкраданням не менш ніж 1,5 мільярдів доларів. “Кінець демократії? НІ – бюрократії”, – поділився своїм баченням майбутнього Ілон Маск.

Повернімося до Розуму

А що з іншими, адже Дональд Трамп оголосив майже увесь список? Найгучнішим стало призначення на посаду міністра оборони – Пентагон дістанеться телеведучому прореспубліканського телеканалу Fox news Піту Хегсету, ветерану Іракської та Афганської кампаній. У співавторстві з Девідом Гудменом той написав популярну книгу “Battle for the American Mind” (“Битва за американський розум”). Автори стверджують, що система освіти США шкодить самим же Сполученим Штатам через “лівацькі” ідеологем. У результаті прогресисти (так, на думку Хегсета, прикривають свої справжні цілі “ліваки”) підміняють освіту втовкмачуванням ідей гендерної рівності, натомість не надають їм навичок мислити тверезо і взагалі мислити. Треба поновити систему освіти, засновану на доброчесності й досконалості, переконані автори.

Дональд Трамп хоче розформувати міністерство освіти

До слова, про освіту, – відповідний Департамент наступний президент США хоче ліквідувати взагалі. Дональд Трамп хоче розформувати міністерство освіти і посилити контроль не лише за фінансуванням, але й з а змістом навчання. У The Wall Street Journal розповіли, що не всі республіканці, навіть з MAGA, у захваті від ідеї ліквідувати міністерство, але наміри обраного президента у цій сфері були оголошені й під час його першого терміну, й перегукуються з тезами книги Хегсета.

Силовий блок для “яструбів”

Замість Джейка Саллівана радником з нацбезпеки нового президента стане конгресмен від штату Флорида Майк Волтц, а держсекретарем стане сенатор від того ж штату – Марко Рубіо. Новий потенційний радник поділяє думку Трампа про необхідність завершити війну Росії проти України, оскільки Китай є набагато серйознішою загрозою. На відміну від нього, Марко Рубіо вважається “яструбом”, оскільки загалом вимагає жорстких дій відносно Китаю, Куби та інших країн, із Росією включно. Але він критикував допомогу Україні у тому вигляді, в якому її надавав Джо Байден.

Розвідник і берегиня

Разом з ними стояти на варті інтересів США будуть новий директор ЦРУ, екс-конгресмен від Техасу Джон Раткліфф, котрий обіймав посаду начальника Національної розвідки під час першого президентського терміну Дональда Трампа, та губернаторка Південної Дакоти Крісті Ноем. Якщо її призначення відбудеться, Крісті Ноем стане першою жінкою-міністром державної безпеки. Крісті неодноразово критикувала й Барака Обаму за дії в Лівії, але виступала за потужнішу підтримку Ізраїлю. На критиці антиковідних заходів Байдена (котрих у Південній Дакоті не запровадила) вона вийшла на третє місце по популярності як можлива кандидатка у президенти від республіканців (після Трампа і ДеСантіса).Прибічниця жорстких міграційних заходів і вірна соратниця Дональда Трампа.

Цар кордонів

На тлі таких яскравих особистостей дещо тьмяно виглядає майбутній спецуповноважений з питань безпеки кордонів США та з реалізації міграційної політики Томас (Том) Хоман. У його біографії є робота поліцейським офіцером і політичним оглядачем. Утім, цей чиновник матиме практично необмежену владу над нелегалами і мігрантами загалом, його вже охрестили в експертних колах “Цар кордонів”.

Жінки Донні та їхні тіні

Помітним є акцент майбутніх призначень Дональда Трампа на ветеранах і на жінках. У перших же заявах після виборів 5 листопада 2024 року він оголосив, що керівником апарату Білого дому стане Сьюзі Вайлз, “крижана королева”, бездоганна організаторка виборчих кампаній ще Рональда Рейгана у 1980 році та самого Трампа у 2016 році.

попри консервативну риторику, республіканці просувають жінок у владні структури й готові віддати їм найвищі посади

До команди Трампа увійде й Еліз Стефаник, конгресменка від Нью-Йорку, завдяки якій у 2014 році місце у Палаті представників від цього округу повернули собі республіканці. Натомість тридцятирічна Еліз стала наймолодшою на той момент у Палаті представників. У команді президента Трампа вона обійме посаду постійної представниці США при ООН.

Тож, попри консервативну риторику, республіканці просувають жінок у владні структури й готові віддати їм найвищі посади.

Заступником Вайлз з політичних питань стане радник Дональда Трампа з питань міграції Стівен Міллер. Ця фігура колоритна й неоднозначна: багаторічний спічрайтер і політичний радник Дональда Трампа, курує переважно міграційну політику і неодноразово показав себе вправним в апаратних війнах та у маніпуляціях. Міллер відіграв важливу роль у звільненні міністерки внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен через її занадто м’яку позицію по мігрантах, і директора ФБР Джеймса Комі. У 2017 році, за даними The New York Times, саме він порадив оприлюднити лише частину дослідження Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб, згідно з яким, зростали видатки на мігрантів, але біженці збільшують прибутки до державних коштів. Цю частину дослідження Міллер радив не розголошувати. Натомість він палко захищав Дональда Трампа після виборів 2020 року та під час слухань про імпічмент.

До слова, дружина обраного президента США Меланія Трамп підтвердила раніше зроблену заяву, що вона не виконуватиме традиційні функції першої леді. На доказ, місіс Трамп не провела зустріч з дружиною Джо Байдена.

Що з того буде?

Але інтрига ще крутіша – насправді не факт, що саме ці люди обіймуть оголошені посади. Суто юридично Дональд Трамп набуває повноважень тільки після інавгурації (20 січня), пояснив Громадське.Київ кандидат політичних наук Олексій Буряченко. “До того моменту президентом залишається Джо Байден. І Трамп поки призначати ніякого юридичного права не має”, – наголосив експерт.

Не виключено, що оголошення про майбутні призначення мають ще одну мету – вплинути на вибори лідерів республіканців у Сенаті та у Палаті представників. За даними CNN, обраний президент США нібито “спустив” до конгресменів від Республіканської партії свої “побажання”. Якщо вони будуть реалізовані, контроль над республіканцями в обидвох палатах Конгресу перейде до Трампа і MAGA.

“На відміну від обраного президента, котрий має пройти процедуру легітимізації, парламент є чинним і може і де-юре, і де-факто реалізовувати політики Трампа ще до офіційного його вступу у повноваження, – наголосив Олексій Буряченко. – І , як наслідок, політичні призначенці Трампа також набувають суттєвої ваги ще до своєї легітимізації на озвучених посадах. Адже стає зрозумілим. що вони вже працюють по вказаних напрямках”.

Деконструктор і хвилі гніву

Також ймовірно, що оголошенням кадрового складу адміністрації Трамп кинув “цукерку” своїм виборцям. Мовляв, я виконую обіцянки, а ви продовжуйте підтримувати мене.

оголошення Дональдом Трампом кадрових рішень перед зустріччю з чинним президентом Джо Байденом є ширмою для більш серйозного виклику системі державного управління

Хід не зайвий, адже проти обраного президента США вже виступають очільники деяких штатів. Так, губернатори Іллінойсу і Каліфорнії Джей Роберт Пріцкер і Гевін Ньюсом заявили, що мобілізують правові ресурси штатів для захисту мешканців від дій федерального уряду Трампа. Синхронно у кількох великих містах США відбулися акції проти Трампа-президента. Серед різного учасники закидали переможцю перегонів ігнорування прав жінок.

У CNN вважають, що оголошення Дональдом Трампом кадрових рішень перед зустріччю з чинним президентом Джо Байденом є ширмою для більш серйозного виклику системі державного управління, яку республіканці таврували як “злочинну”. Хоча нові призначення Трампа свідчать про аутсайдерський і популістичний курс на шкоду традиційному політичному посередництву, насправді найбільший виклик системі було зроблено у перший день після виборів. Під час телефонної розмови Дональда Трампа з президентом Володимиром Зеленським був присутній бізнесмен Ілон Маск. Більшість озвучених призначень мають бути затверджені Конгресом, а найбільший головний кадровий біль Трампа нині – судді і прокурори, особливо у Верховному суді.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/politics/_tramp-napuskaye-tumanu-pospishni-ogoloshennya-kadrovih-priznachen-mayut-politichnu-metu-i-mozhut-buti-ne-ostatochnimi/1199353

Читайте також