Завдання виконали: протеже скандального ректора КНУБА Шкуратов очолив «Інститут інноваційної освіти» при університеті 

У 2020-2023 роках він був правою рукою колишнього очільника міністра освіти та науки України та завжди залишався улюбленцем ректора КНУБА Кулікова.

Олексій Шкуратов був тимчасовим виконувачем обов’язків керівника НАУ. На цій посаді Шкуратов замінив опального освітянина Максима Луцького, який після чергового скандалу, вирішив раптово мобілізуватись. А після реорганізації НАУ Шкуратова повернули в КНУБА і одразу на керівну посаду – директора відокремленого підрозділу «Інститут інноваційної освіти». 

Наступник Луцького і фаворит Кулікова має не менш суперечливий бекграунд у сфері освіти та науки. Його перекидали з одного навчального закладу в інший, поки не знайшли «тепле» місце спочатку в НАУ, а тепер в КНУБА. 

До того як влаштуватись у заступники до міністра, Шкуратов вже працював у відокремленому підрозділі КНУБА – Інституті інноваційної освіти. 

Шкуратов будував свою карьєру під крилом того самого одіозного ректора Кулікова, який перетворив КНУБА у родинний клан і годівницю та працевлаштував в університеті цивільну дружину, синів, кумів, сватів та їхніх родичів і друзів. Щоразу для Шкуратова підшуковували краще місце, а людей, які працювали на цих посадах і не виконували вказівки Кулікова, звільняли. 

Спочатку Шкуратов був завідувачем кафедри, потім пішов на підвищення і став заступником директора. Але якщо у випадку з класичним кар’єрним зростанням працівники отримують підвищення за професійні здобутки та досягнення, в історії Шкуратова важливу роль відіграла особиста прихильність з боку ректора Кулікова та дружба з його племінником Сотніковим. Бо жодних професійних досягнень за час роботи в КНУБА Шкуратов так і не проявив, не втілив жодних реформ і не зробив внесок у розвиток науки. Жодного рішення чи підходу – усе обмежувалось балаканиною та пустопорожніми обіцянками. 

Для розуманнія масштабів корупції клану Кулікова, дружина ж самого Шкуратова Вікторія Чудовська є завідувачкою кафедри економіки, менеджменту та управління територіями у цьому ж Інституті інноваційної освіти. Тобто Шкуратов займає керівну посаду у навчальному закладі, а 

дружина є його підлеглою. Конфлікт інтересів, корупційна складова, сімейний підряд? Ні, не чули. 

До слова, у тому ж відокремленому структурному підрозді «Інституті інноваційної освіти» КНУБА головним бухгалтером протягом 10 років працює Ірина Сотнікова – дружина проректора НАУ Сотнікова, який «за сумісництвом», є племінником Кулікова і другом Шкуратова. Сам Сотніков працював проректором того самого НАУ, у якому Шкуратов тимчасово був в.о. ректора.

На керівну посаду в Інституті інноваційної освіти Шкуратов прийшов на все готове і на гроші, які заробив його попередник. А просував Шкуратова Куліков для того, щоб поставити свою людину для відмивання коштів.

Так само ректор Куліков посприяв тому, щоб Шкуратова взяли у профільне міністерство одним із заступників тогочасного міністра освіти. Офіційно він був призначений займатись питаннями європейської інтеграції. А неофіційно — сидів у відомстві та лобіював інтереси клану Кулікова. І все це відбувалось в умовах повномасштабного вторгнення росії. Поки на передовій гинули наші захисники, а у мирних містах через ракетні атаки помирали цивільні, Шкуратов захищав інтереси свого одвічного шефа Кулікова. Він не допомогав розвитку системи освіти в Україні, не сприяв роботі інших навчальних закладів в умовах війни, а дбав виключно про одну сім’ю — родину Кулікова. Невже таким людям, які не проявляють свій патріотизм навіть за умов воєнного часу, місце на керівній посаді і в країні? Невже за таке майбутнє гинуть наші захисники? 

Але у відомстві він затримався недовго і після приходу нового міністра Оксена Лісового Шкуратова перекинули в НАУ, де він був проректором з наукової роботи та інноваційного розвитку.

Тобто підлеглий скандального регіонала Максима Луцького не просто продовжив працювати в авіаційному університеті після «мобілізації» шефа, а й пішов на підвищення, зайняв його місце, а після реорганізації НАУ його перекинули в КНУБА. 

Ця ракіровка зроблена для дерибану бюджетних коштів і концентрації впливу на міністерство освіти і науки в руках ректора Кулікова. Чим більше своїх людей на ключових посадах, тим більше важелів впливу і контролю. 

Виходить, ректор Куліков уже має таку владу, що йому під силу поставити свою людину на будь яку посаду. Імовірно, йому до снаги «порішати» і в міністерстві освіти та науки та зам’яти справи у правоохоронних органах. Інакше як пояснити, що ані правоохоронці ані новий міністр освіти і науки не помічають беззаконня і розгулу апетитів ректора Кулікова та його оточення. 

Тобто попри скандали, корупційні схеми та кумівство поплічники і прихильники Шкарлета, Луцького і Ко не лише не звільнені зі сфери освіти, вони йдуть на підвищення і займають більш амбітні керівні посади, як сталось у випадку зі Шкуровим. 

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий має звернути увагу на цю кадрову «ротацію» у КНУБА, бо такі призначення ставлять під загрозу його репутацію і ефективність та прозорість роботи системи освіти в Україні. Ситуація навколо людей Луцького і Кулікова має зацікавити правоохоронні органи та членів парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій. Бо прізвища змінюються, а «схеми» у сфері освіти залишаються незмінними, вплив та влада, а разом з ним і державні кошти концентруються в руках однієї родини та наближених до неї поплічників.

Читайте також